Dátum:2026-06-19 Forrás: blikk.hu Lapunk megírta, hogy ma délután levette az Alkotmánybíróság napirendjéről a köztársasági elnök által benyújtott ügyet Polt Péter, a testület elnöke. A köztársasági elnök a kérvényével a pozícióját szerette volna megerősíteni, ám ezt hét bíró nem támogatta. Magyar Péter miniszterelnök szerint fellázadt az alkotmánybíróság a köztársasági elnök ellen, ezzel vége a történetnek: Sulyok Tamásnak és Polt Péternek is távoznia kell a pozíciójából. TOVÁBB A TELJES CIKKHEZ >>