Dátum:2026-06-23 Forrás: blikk.hu Újabb mérföldkőhöz érkezett a Magyar Honvédség légi erejének fejlesztése: két új Gripen vadászgép csatlakozott a flottához, amelyekkel immár 18-ra nőtt a Magyarországon szolgálatot teljesítő svéd gyártmányú repülőgépek száma. A gépeket kedden ünnepélyes keretek között fogadták a kecskeméti vitéz Szentgyörgyi Dezső 101. Repülődandár bázisán, ahol a honvédség és a svéd fél képviselői is részt vettek az átadáson. TOVÁBB A TELJES CIKKHEZ >>