Dátum:2026-06-20 Forrás: blikk.hu Negyven éve, 1986. június 8-án látogatott először Budapestre főtitkári minőségében Mihail Gorbacsov, a Szovjetunió Kommunista Pártjának akkor bő egy éve kinevezett vezetője. A felesége, Raisza Gorbacsov kísérte, a reptéren pedig a Magyar Szocialista Munkáspárt Központi Bizottságának főtitkára, Kádár János várta őket. Ezután különös jelenetek zajlottak le a belvárosban, ahol az állambiztonsági és hírszerző szerv tagjai, KGB ügynökök támadtak rá civil emberekre. TOVÁBB A TELJES CIKKHEZ >>